Het lukte ons maar net om ons bedrijf draaiende te houden. We gebruikten volop kunstmest in onze kassen en spoten ieder jaar weer meer middelen om ziektes en ongedierte te bestrijden. Voor de beregening maakten wij gebruik van een eigen bron.
Toch produceerden we slechts een groente van een gangbare kwaliteit. De stijgende onkosten, in combinatie met de matige prijzen van de groenten, zorgden ervoor dat we begonnen te denken aan stoppen. Ook de technische resultaten waren slecht. En het feit, dat er gemiddeld 16 verschillende chemische middelen nodig waren om er nog iets van te maken, stuitte ons steeds meer tegen de borst.
Begin 2001 kwam daar verandering in nadat we een Aquarius Vitaliser® in onze kassen lieten plaatsen.
Door de vitaliser worden de trillingsfrequenties van de diverse stoffen, en informatie die niet in het water thuishoren geneutraliseerd,
en komen de anorganische mineralen in het water weer beter beschikbaar voor de plant. Dit is duidelijk te zien aan het wortelgestel van de planten.
De gewassen reageren zeer positief op het gevitaliseerde water, en de andere manier van bemesting. De verschillen zijn erg groot. Ook zie je grote veranderingen in het bodemleven. De toediening van de goede mineralen en sporenelementen, in combinatie met vitaal water, zorgen weer voor een gezonde bodem. Dit laatste heeft een zeer positieve invloed op de groei en gezondheid van de groente.
Chemische middelen en kunstmest gebruiken we niet meer, omdat we het simpelweg niet meer nodig hebben.
Alles groeit beter dan voorheen.
Onze groente staat er nu gewoon bij te lachen. Dit dankzij de Vitaliser, in combinatie met het gebruik van compost en schelpenkalk, goede mineralen en sporenelementen. Alles is weer in harmonie.
Bij warm weer zie je normaal gesproken al snel bruine randjes aan de slabladeren. Nu gebeurt dat niet. En kijken we naar onze komkommers, dan is het vruchtvlees groener dan ooit.
Niet alleen wij zijn die mening toegedaan. Onze klanten, waaronder Restaurant "Pien" in Dalfsen http://www.restaurantpien.nl/en meesterkok Jonnie Boer van "De Librije" in Zwolle http://www.librije.com/die producten van ons betrekken, zeggen hetzelfde.
Het is nu zelfs weer mogelijk om een heel oud ras spinazie te verbouwen. Dit was voorheen absoluut niet mogelijk, omdat die oude rassen heel erg gevoelig zijn voor blauw (een soort schimmel).
Een andere meesterkok die over de hele wereld reist, had nog nooit zo'n goede kwaliteit tomaten gezien als die van ons, zelfs niet in Italië.
Proeft u zelf eens het verschil in smaak !
In onze winkel kunt u ook terecht voor biologische zuivelproducten uit het Vechtdal.
De openingstijden van de winkel zijn: maandag t/m vrijdag van 8.30 - 12.00 en van 13.30 - 17.30. Zaterdag van 9.00 - 13.00.
Sinds de plaatsing van de vitaliser hebben wij veel minder uitval in de stek die wij van over ver binnenkrijgen. Ook is de beworteling veel beter, sneller en voller.
Sinds wij de vitaliser in gebruik hebben, kunnen wij met minder bemesting toe. Dit komt doordat de mineralen in het water colloïdaal worden opgelost en zodoende beter opneembaar zijn voor de planten.
Het kleurcontrast van de planten is bijzonder mooi.
Bedrijfsinformatie: Wij zijn een jonge, dynamische handelskwekerij met 7000 m² glasteelt voor leverantie met name in Overijssel e.o. Wij gaan voor kwaliteit en niet voor kwantiteit ! Als service brengen wij de planten in een straal van ca. 30 km rond ons bedrijf gratis naar u toe, bij een afname vanaf ca. 50 bak. U bent altijd van harte welkom voor een kijkje in ons bedrijf.
Specialisaties: Vanaf februari tot begin april kunnen wij u voorzien van o.a. violen en primula's. Vanaf april begint het echte werk voor ons met: geraniums, fuchsia's, surfinia's, stek petunia's, bontblad, impatiens nw guinea en diverse soorten perkgoed. Tevens hebben wij 2 maten hangpotten van 21 cm en 25 cm met o.a. fuchsia, surfinia, bacopa, streptocarpus, scaevola + diverse andere planten. Vanaf eind augustus t/m oktober kunnen wij u weer voorzien van violen en zilverblad.
Kwekerij Onderdijk
Bezoekersadres: Hessenweg 22a 7722PK Dalfsen Overijssel Nederland
Tel: 0529-436151
De Aquarius Vitaliser® in de zachtfruit sector.
Ook frambozen en aardbeien doen het goed bij gebruik van gevitaliseerd water.
De Aquarius Vitaliser® in de rozenteelt.
Ook in de rozenteelt doet de Aquarius Vitaliser® het goed.
Met gevitaliseerd water is het mogelijk om met minder voeding toch meer opbrengst te krijgen.
Door de colloïdaal opgeloste mineralen in het water kan er meer voeding beschikbaar komen voor de rozen. Ook zijn de reeds geoogste rozen langer houdbaar.